wtorek, 13 stycznia 2015

du ju spik inglisz? - part III

Kolejna odsłona moich zmagań z językiem obcym. Motywacja chowa się gdzieś w kącie, ale są sposoby, żeby ją stamtąd wyciągnąć.

Brakuje mi ostatnio sił. To się chyba nazywa poświąteczne rozleniwienie. Też tak macie? Poranne ciemności nie sprzyjają pobudkom, wieczorne atrakcje niechybnie skracają noc, a potem wytężaj człowieku umysł do obcych słówek. Cóż począć - taki mamy klimat.

Wyżaliłam się już, pora na konkrety. EngVid. Bardzo przyjazna platforma, mnóstwo lekcji do wyboru, ciekawe tematy i przyjaźni nauczyciele. Każdy film zaopatrzony w napisy, co wspomaga i naukę i samo rozumienie zagadnienia. Na koniec krótki test (bardziej na kojarzenie, niż znajomość języka, ale zawsze to jakaś powtórka)
i natychmiastowy wynik - bez żadnych opłat, smsów czy kodów

Źródło
Naukę możecie rozpocząć u dowolnego nauczyciela i od dowolnego poziomu. Po lewej stronie dostępna jest opcja sortowania filmów po tych właśnie kategoriach. Jeśli trudno Wam się zdecydować, polećcie od początku
i sami oceńcie, jakie zestawienie odpowiada Wam najbardziej. 

Mi najbardziej przypadli do gustu Ronnie (jest zabawna) i Benjamin - oboje mówią na tyle wyraźnie, że spokojnie mogę ich zrozumieć. Co do tematów - wyróżniłabym na razie dwa: o płynnym mówieniu (przydaje się
w przypadku braku odpowiednich słów) i o tym, jak pozbyć się wstydu (przydatne nie tylko w angielskim☺). Co wybierzecie - zależy już od Was :) 

Miłej zabawy! Yyy, to znaczy - nauki! 

 Pozdrawiam
PS: Postanowiłam, że ograniczę ilość postów wysyłanych w świat na rzecz czytania, ćwiczenia i P. Oj, kolejność przypadkowa! Także ten - może dzięki temu będzie też tu ciekawiej, kto wie.

4 komentarze:

 1. Witam noworocznie :)
  Gratuluję motywacji i może też wreszcie zmotywuję się i rozpocznę naukę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj w nowym roku! Powoli się ogarniam po powrocie ze świąteczno-sylwestrowego wyjazdu i wyskubałam chwilkę, by zerknąć, co tam ciekawego piszesz. No i co widzę? Że chcesz mniej pisać! Co to za kiepskie postanowienie?Nie zostawiaj nas, Twoje posty są fajne i stanowią dobrą odskocznię w pracy :-) Tęskniłam za Twoimi notkami, więc jak dla mnie - nie zmniejszaj liczby wpisów.

  P.S znowu jakieś zmiany ;-) może zrozumiem, o co chodzi w tych nowych komentarzach

  OdpowiedzUsuń
 3. Aga! No właśnie, zmiany. Wyobraź sobie, że dopiero dziś dowiedziałam się, że po zainstalowaniu nowej wtyczki nadal komentujecie moje posty. Powiadomienia mailowe widać mnie rozleniwiły i nie pomyślałam, żeby sprawdzić bezpośrednio na stronie Disqus. Ot, sierotka. Zatem przepraszam Ciebie i wszystkich komentujących za tak późne odpowiedzi!!!

  I jeszcze jedno - kurcze, nawet nie wiesz, jak niezmiernie mi miło czytać Twoje słowa! Czyli że komuś się podoba moje pisanie? To najlepsza motywacja, jaką kiedykolwiek miałam! Dziękuję Ci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W nauce fajne jest to, że mózg musi mieć siłę. No a skąd siła, jak nie z czegoś smacznego, prawda? ;)

  OdpowiedzUsuń

Podskoczę z radości, jeśli zostawisz mi tu małe słowo wsparcia, rady bądź konstruktywnej krytyki!