piątek, 22 sierpnia 2014

kilka dni na zaklimatyzowanie

Oto ja! Znów w Danii. Po strasznie ciągnącej się podróży dotarliśmy tu w poniedziałkową noc. Domyślam się, że nikt zbytnio nie tęsknił za daniszką, bo i za czym, nie?

Powiem Wam, że strasznie ciężko jest się przestawić z powrotem na to mieszkanie. Kilka dni temu siedziałam wśród roześmianych ludzi przy ognisku, nad jeziorem - tam, gdzie zawsze można na kogoś liczyć, zawsze jest się do kogo odezwać. I nawet jeśli nie ma co robić, to można po prostu usiąść         i obserwować. Motyle latające nad ołtarzem w trakcie mszy św. Wróbla kąpiącego się na końcu zatopionego pomostu. Konika polnego robiącego niesamowity skok w dal i wzwyż. Tu są na razie tylko ściany i słońce troskliwie opatulone chmurami.Znów trochę czasu zajmie mi przestawienie się na odrobinę samotności. Kiedy to bardziej zmotywowane do roboty "ja" krzyczy, że przecież nie mam co narzekać, tylko cieszyć się z takich wakacji (no jasne, że się cieszę!), to robi się jeszcze trudniej. Bo wiem, że i tak mam bardzo dobrze w życiu, tylko tak mi się tęskni za tym moim Miejscem... A tu jeszcze 4 miesiące, zanim spotkam się z nimi wszystkimi. 

No właśnie - nawet nie wiem, czy ze wszystkimi. Panna A. wyjeżdża za granicę wraz z początkiem października. Pan A. nie wie, czy dalej poprowadzi swoją knajpę - tą, gdzie zawsze było można kogoś spotkać... Trochę się sypie towarzystwo, a ja chciałabym mieć ich wszystkich na zawsze!

No i zdjęcie. Przypomina Wam to coś?

Zgadza się - prawie jak za pierwszym razem. Znów przywieźliśmy mnóstwo makaronów, ryżów i innych taniopolskich smakołyków. Walizka nie była zbyt zadowolona, czego nie omieszkała nam pokazać już na początku podróży... Ale daliśmy radę nawet bez rączki. A ty, walizko, za karę zostaniesz wymieniona na nowszy model!

Będzie mi niezmiernie miło i dużo łatwiej, jeśli pokażecie w komentarzach, że tu jesteście!

Pozdrawiam,

2 komentarze:

  1. Jestem! Też dopiero wróciłam do świata realnego, zatem nadrabiam blogowe zaległości. Ale od dziś obiecuję poprawę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo się cieszę i postaram nie zanudzić Cię na śmierć ;)

      Usuń

Podskoczę z radości, jeśli zostawisz mi tu małe słowo wsparcia, rady bądź konstruktywnej krytyki!